Заслужений аматорський народний хор України «Десна»

Назва колективу: Заслужений аматорський народний хор України «Десна»
Керівник: Олексієнко Микола Васильович
Дата заснування: 1951 рік
Адреса: 14017, м.Чернігів, вул. Івана Мазепи (Щорса), 23

 

Заслужений аматорський народний хор «Десна» заснований у 1951 році при фабриці первинної обробки вовни. Засновник і перший керівник – заслужений артист України Леонід Пашин, який працював з хором протягом 25 років. За час його роботи у 1961 році хор отримав звання «народний», у 1968 – «заслужений народний».

 Вподовж наступних років хором керували:
ü заслужений працівник культури Григорій Драгинець,
ü заслужений працівник культури Леонід Хатун,
ü заслужений працівник культури Микола Борщ.

 

    З 2010 року хор очолює Заслужений працівник культури України Микола Олексієнко.

«Десна» – хор аматорський, його учасники різні за віком та професією. У його складі 40 акторів, більша половина яких займається музикою в колективі понад 20 років. Репертуар колективу складає понад 100 обробок українських народних пісень та близько 50 творів місцевих авторів.


За роки існування хор здійснив понад п’ять тисяч виступів і відомий не лише на Чернігівщині, але й далеко за її межами (Білорусія, Польща, Чехія, Росія). Колектив є лауреатом премії ім. Г. Верьовки та неодноразово нагороджувався грамотами, подяками, цінними подарунками лауреатів фестивалів.В тому числі: Грамотами управління культури Чернігівської міської ради, Подяками Чернігівського міського голови, Подяками управління освіти і науки облдержадміністрації, Почесними грамотами Чернігівської міської ради та виконавчого комітету, Подяками головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, дипломами, подяками, цінними подарунками лауреатів фестивалів.